• DEZE WEEK……….(274)

    7x7:

    Op de Griene Greide speelde Oerterp Vr 18+1 haar laatste wedstrijden…..de eerste wedstrijd tegen Marum 18+2 eindigde in een gelijkspel   1-1….Lieke B scoorde….helaas ging de tweede wedstrijd verloren….Marum 18+1 was met 2-1 te sterk….wederom scoorde Lieke B…..de 3e wedstrijd tegen RWF 18+1 werd gewonnen…..Amarins was de maker van de beslissende treffer….1-0….de laatste wedstrijd tegen Oerterp 18+2 ging verloren….het werd 0-5…..Oerterp Vr18+1 eindigde op de 3e plaats met 27 punten…..doelsaldo 22-29…..voorwaar geen slecht resultaat…

    Ook de meiden van Oerterp Vr  18+2 speelden op de Griene Greide….speelster Marjan H maakte dit verslagje:
     VV Oerterp VR 18+2 – Laatste ronde 7x7
    Ongeslagen… alweer! 
    • 0-0 tegen Marum 18-1 (ons vaste gelijkspelletje )
    • 2-1 winst op RWF (doelpuntenmakers Renée & Evelyn)
    • 5-0 knal tegen Oerterp VR 18+1 (doelpuntenmakers 2x Naomi bij haar debuut, Maxime & 2x Iris)
    • 2-1 winst op Marum VR 18+2 (wederom doelpuntenmakers Evelyn & Renée)
    Na de tijd natuurlijk nog de derde helft in de kantine .
    Nu winterstop, maar in maart staan we weer klaar.

    In Mildam stonden de wedstrijden van Oerterp O-18-1 op het programma……speler Sander de J maakte dit verslagje:
    Het begon al goed: onze keeper Kevin had een lekke band en kwam niet opdagen. En laat dat nou net de beste voorbereiding zijn voor een schokkerende voetbalavond. Vanaf dat moment leek alles net even de verkeerde kant op te vallen.
    Eerste wedstrijd – Sport Vereent
    We vochten ons in de wedstrijd, maar het mocht niet baten: 1-3 verlies.
    Tweede wedstrijd – De Sweach
    Het ging niet veel beter. Misschien leerden zij van onze fouten… of wij iets minder van die van hén: 1-4. Derde wedstrijd – Mildam
    Dit werd een lastige pot. Mildam was scherper en wij waren ondertussen meer bezig met overleven dan voetballen. Eindstand: 5-1.
    Gelukkig hebben we tóch 3 punten gepakt, want DWP kwam niet opdagen. De hoogte punten van de avond zijn dan wel: Jorrit die twee keer een eigen goal weet te scoren en Mike dacht dat we op groot doel moesten spelen en gaf alvast het goede voorbeeld.
    Maar één ding is zeker: de derde helft werd overtuigend én verdiend gewonnen. Soms zijn het niet de uitslagen die een avond maken, maar de verhalen die je eraan overhoudt. Volgende week gewoon weer vol gas!

    Wel gevraagd, maar niets ontvangen van Dames 30+…..uitslagen elders op de site….

    Oerterp He 18+3 had vrijdagavond niet voldoende spelers…..dus het toernooi werd afgezegd…dus alle wedstrijden reglementair met 3-0 verloren…..

    Oerterp 35+2 zou naar Houtigehage, maar dat ging niet door…..Houtigehage heeft geen 35+ team meer….dus werd het afgelast…

    Ook Oerterp 45+1 zou naar Houtigehage gaan, maar moesten afzeggen…..te veel pijntjes, dus geen genoeg spelers…dus alle wedstrijden reglementair met 3-0 verloren…..

     

       

    Competitiewedstrijden:

    Oerterp O-7 ging zaterdag naar Roden…..op de velden van ONR speelden zij hun wedstrijdjes……leider  Jorrit S schreef dit:
    Met Kris ziek thuis vertrokken we deze week met 5 spelers naar ONR Roden. Voor deze week had het team 1 opdracht; de tegenstander mag niet aan de bal. Eerste wedstrijd tegen VEV’67 moesten we er even in komen en stonden we snel 5-0 achter. Door druk te zetten als de bal bij de tegenstander was konden we de schade de rest van de wedstrijd beperkt houden. Tegen TLC werd hard gewerkt en leidde de druk tot 2 mooie doelpunten van Melvin en Hylke! De laatste wedstrijd sloeg de vermoeidheid toe maar bleef de  achterstand beperkt door de opdracht uit te blijven vloeren.
    VEV’67 - Oerterp: 0-9
    Oerterp - TLC: 2-4 ONR - Oerterp: 5-0…..

    Oerterp O-8-1 speelde thuis tegen Thor O-8-1…..Thor was te sterk en won met 2-8…..Tjalling en Abesielom scoorden

    Donderdagavond speelde Oerterp O-8-2 onder het kunstlicht van de Griene Greide tegen Jubbega O-8-1…..de doelpunten vlogen om je oren…..er werd 13 maal gescoord….dus was er een winnaar….Oerterp trok aan het langste eind met een 7-6 overwinning….Zion, Abesielom, Sije en Lukas hebben sowieso gescoord….Zion meerdere….. aldus de leider…..

    Oerterp O-9-1 speelde thuis tegen Frisia O-9-2…..leider Wim was opgetogen:
    Oerterp JO9-1 – LAC Frisia JO9-2 (7–5)
    Op deze vrij frisse zaterdagochtend mocht Oerterp JO9-1 eindelijk weer eens thuis aantreden, dit keer tegen het tot nu toe ongeslagen LAC Frisia JO9-2. De jongens waren vanaf de aftrap scherp en dat betaalde zich meteen uit: al vroeg in de wedstrijd werd de openingstreffer gemaakt. We bleven sterk druk zetten en met veel inzet, mooie aanvallen en felheid in de duels liep de ploeg uit naar een verdiende 4-1 ruststand. Na de pauze ging we vrolijk verder en werd de voorsprong uitgebreid. Toch gaf LAC Frisia zich nog niet gewonnen en kwam knap terug tot 5-3. Vanaf dat moment werd het stuivertje wisselen, met kansen over en weer. Maar we bleven vol strijdlust spelen en trokken uiteindelijk met 7-5 aan het langste eind. Het was misschien wel de beste wedstrijd van het seizoen: iedereen werkte hard, iedere speler leverde een topprestatie en het team bleef tot de laatste minuut knokken. Max was deze wedstrijd bijzonder trefzeker en scoorde vijf keer. Ook Nyls en Joud lieten hun naam op het scoreformulier noteren. Eindstand: 7–5, een prachtige teamprestatie!

    Drachtster Boys O-9-4 was in het Drachtster Bos de tegenstander van Oerterp O-9-2 …dit verhaaltje kwam er binnen….
    Een zwaar gehavend JO9-2 mocht aantreden tegen Drachtster Boys JO9-4JM. Gelukkig konden Sije en Max mee en konden we na 2 afgelaste weekenden wel weer lekker voetballen. Na enkele seconden kreeg Feije de eerste tegengoal helaas om de oren dus het voornemen om de 0 te houden kon de prullenbak in. Gelukkig bleef het daarbij en heeft hij de rest van de wedstrijd de bal zo goed als niet meer aangeraakt. Max nam de jongens (in zijn 2e wedstrijd van de ochtend) na deze vroege tegentreffer bij de hand en maakte snel de 1-1 na een mooie solo. Er werd mooi amen gespeeld en de ene na de andere voorzet vanaf de flanken werd vakkundig tegen de touwen geschoten. Sije kon vlak voor de rust 1-8 binnen lopen na een mooie voorzet van Max.
    In de tweede helft was Tim niet te houden. Met links, rechts, de punt, lobjes en dribbels van eigen helft scoorde hij er op los. Jesse schoot nog van afstand binnen. Mooi om te zien dat de jongens elke week stappen maken. Eindstand 1-15. Tim scoorde 8x, Max 5x en Jesse en Sije 1x

    Oerterp O-11-1 kende geen medelijden met de Sweach O-11……het werd 10-1…. Julian scoorde 5x, Dytmer 3x en Stijn 2x….

    Burgum O-11-3 ontving Oerterp O-11-2….leider Leonard schreef:
    jo11-2, uit, 2-5 winst Leonard Lap: Het is goed gegaan! 5 - 2 voor Ureterp. Benjamin, Jan 2x, Sven en Vince hebben gescoord. Burgum was een waardige tegenstander, maar uiteindelijk wisten we ze toch te overtreffen. 29-11, 18:08] Leonard Lap: Het is goed gegaan! 5 - 2 voor Ureterp. Benjamin, Jan 2x, Sven en Vince hebben gescoord……….Burgum was een waardige tegenstander, maar uiteindelijk wisten we ze toch te overtreffen…..

    Woensdagavond speelde Oerterp MO-11 thuis tegen ONT O-11-3…..de jongens van Opeinde waren net iets te sterk voor de Oerterper meiden….het werd 1-3…..Fimke scoorde voor Oerterp…. Zaterdag was ONB O-11-2 de tegenstander van de meiden van Oerterp MO-11-1….maar ze kwamen thuis met een 3-8 overwinning……Fimke scoorde 7x….en Lieke 1 keer….de meiden hebben het super gedaan..

    Leider Lieuwe ging met zijn troepen , Oerterp O-12 , naar Leeuwarden……Blauw-Wit  ’34 O-12-2…..hij meldde dit:
    Helaas met 6-1 verloren van koploper Blauw wit……. vele kansen lieten we onbenut……. dus erg geflatteerd……. Kris redde gelukkig de eer met een vlammend afstand schot

    Oerterp O-13 speelde donderdagavond thuis tegen ODV O-13……deze derby van het ” Ald Djip” werd met 3-0 gewonnen door Oerterp……Stefan scoorde 2x en Joah 1x…. zaterdag maakte Geel Wit O-13 de overzeese reis naar Ureterp…..Oerterp O-13 en Geel Wit waren even sterk…. het werd 2-2…Elin en Jesper scoorden….

    Zaterdagmiddag speelde O-17 thuis tegen ONT O-17-2…..het werd een daverende overwinning ……   .. 5-1 …….Jonathan 2x, Pepijn, Luuk en Matthijs scoorden…..door dit resultaat nestelde Oerterp zich aan  de top van de ranglijst……

    Sportpark het Heidefjid was het decor van Jubbega MO-17-Oerterp MO-17…..ondanks een treffer van Constance, won Jubbega met 4-1

    Oerterp O-19 speelde een kansloze wedstrijd tegen Drachten O-19….het werd maar liefst 1-7 ..……jammer …… maar Tiedo redde de eer…..

    Nw Roden/TLC Vr1 was de tegenstander van Oerterp Vr2….in Nw Roden met een doelpuntrijk duel…leider Peter schreef:
    Wedstrijd Nieuw Roden/TLC VR1 - Oerterp VR2 eindstand 9 - 5. Scoreverloop 1 - 0, 1 - 1(Chayen, hoekschop in een keer), 1 - 2 (Chayen, individuele actie), 2 - 2, rust, 3 - 2, 3 - 3 (Chayen, individuele actie), 4 - 3, 5 - 3, 5 - 4 (kopbal Anne, na mooie aanval met assist van Chayen), 5 - 5 (Sietske, scrimmage na hoekschop met de rug naar het doel ter hoogte van strafschopstip  bal over de keepster gespeeld), 6 - 5, 7 - 5, 8 - 5 en 9 - 5.
    Met gehavend team toch lang in de wedstrijd gezeten om een resultaat te behalen. Jeldau viel in de warming-up al uit en keepster Aicha viel in de rust uit met enkelblessure, waardoor noodgedwongen aanvoerster Sanne die taak overnam. Dank aan Esmee T en Alina voor het meedoen en de moeite die enkele speelsters van VR2 gedaan hebben om alsnog aanwezig te kunnen zijn bij deze wedstrijd. Volgende wedstrijden zijn op donderdag 4 december Waskemeer uit en zaterdag 6 december de thuiswedstrijd tegen RWF…….

    Oerterp Vr1 speelde de uitwedstrijd tegen ViVA’23 Vr 1….vader Anton was er als de kippen bij om een verslagje te schrijven:
    Wederom de nul
    Op Drachtster Bos pakte Oerterp tegen VIVA een duidelijke zege, 0 – 5….Het was even zoeken waar de froulju hun wedstrijd mochten spelen en dat bleek achter de kunstgrasvelden te zijn. Zo op het oog leek het grasveld er prima bij te liggen, maar op basis van het voetbal van Oerterp werden daar toch wat vraagtekens bij gezet. De bal stuiterde nogal eens wat raar op en daardoor zagen we niet het gecontroleerde voetbal van de afgelopen weken. Of had dat toch te maken dat er her en der wat vermoeide beentjes waren, omdat er door een aantal vrijdagavond ook al gevoetbald was.  Desalniettemin controleerde Oerterp de wedstrijd. Dat het met de rust nog maar 0 – 1 stond, door een doelpunt van Nina op aangeven van Esther na een dik kwartier spelen, was gezien de kansen die Oerterp kreeg eigenlijk best wel verrassend te noemen. In de tweede helft werd de wedstrijd echter snel in het slot gegooid. Oerterp begon de tweede helft scherp en in de 49e minuut was het Yentle die vanaf de zestien raak schoot, 0 – 2. Tien minuten later drukte Maike de bal achter de doellijn nadat een hoekschop eerst was afgeslagen, maar Famke de bal nogmaals in bracht, 0 – 3. Halverwege de tweede helft kwam VIVA dicht bij de eretreffer, maar via de lat verdween de bal over het doel van Saranda. Niet veel later werd Evelyn voor Famke in de zestien gevonden en die rondde beheerst af, 0 – 4. Met nog een dik kwartier te spelen wisten de twee Sweachsters elkaar weer eens prima te vinden en was het Maike die de eindstand aan tekende, 0 – 5.Een verdiende overwinning, waarbij Oerterp voor de derde keer op rij de nul wist te houden. Klaar voor de topper van komende zaterdag tegen MVA.

    Voor het eerste in de historie ging Oerterp 1 op bezoek bij Havelte……de wedstrijd werd echter gespeeld in Darp, daar het sportpark in Havelte geheel wordt gerenoveerd……was zelf niet bij de wedstrijd aanwezig, maar met behulp van speler Jelmer en trainer Marco lukt het toch om een verslagje te maken…..Oerterp begon voortvarend…..al na 5 minuten kreeg Oerterp een strafschop, toen Lars een duw kreeg en slim ging liggen……hij benutte zelf  de strafschop feilloos…..de tweede goal was de mooiste…..Erwan opende op Martijn…..die zette keurig voor en Sander knalde de bal in de touwen……in de 13e minuut kreeg Oerterp wederom een strafschop…..de keeper die te laat was raakte Erwan…..Lars deed wat het moest doen en scoorde de 0-3…..na een half uur kwam Havelte op 1-3…..de no 10 krulde de bal fraai achter keeper Marco…..de ruststand was 1-3….Oerterp verwachtte in de tweede helft een getergd Havelte, maar dat was niet zo…..Oerterp was heer en meester en kreeg volop kansen om zelf, volgens trainer Marco, de dubbele cijfers te halen……er werd nog wel gescoord….Lars maakte zijn 3e………1-4……kort daarop maakte Havelte de 2-4…..alhoewel het was Jelmer die de bal uit een corner van Havelte, vanaf de 16 in eigen doel schoot……hij zat er fraai in zei Jelmer…..de laatste keer dat hij in eigen schoot was nog in de 2e klasse uit tegen LSC……in de slotminuut liep Lars tegen een 2e gele kaart aan…dus rood…..jammer….die wordt volgende week gemist….maar toch een mooie overwinning…..volgende week eindelijk weer een thuiswedstrijd, dit na 2 maanden……Oranje Zwart uit Wanneperveen komt op visite…aanvang 14.00 u

    Wat verder opviel deze week:

    • Donderdagavond was er weer klaverjassen in de kantine…..er waren 17 deelnemers….de 1e prijs ging naar Pieter Jongstra met 5425 punten, de 2e en 3e prijs ging respectievelijk naar Keimpe de Jong met 5222 punten en Reinder Wobbes met 5183  punten…..de poedelprijs was voor Wietze v.d. Veer met 3433 punten……er werd zeer fanatiek en serieus gekaart…(zie foto onderaan)……….de volgende kaartavond is vrijdag 19 dec……kerstklaverjassen……
    • Zaterdag 29 november brachten Sint en Piet een bezoek aan de Griene Greide….er waren 20 spelertjes uit de categorie kabouters, O-7…O-8 en O-9……het was weer een prachtig gebeuren…..waar jong en oud  van genoten……(zie foto’s onderaan)
    • De wedstrijd Wispolia 2- Oerterp 3 ging niet door….Oerterp 3 had te weinig spelers …een selectie van 25 man……en een tweede dat vrij was…….dit is Oerterp onwaardig….
    • Zijn er weer bijzonderheden, mooie doelpunten of prachtige gebeurtenissen…..geef het dan even door via info@vv-oerterp.nl

     

    Drieske uit negentienhonderdvierenvijftig